»Če nekje damo, moramo drugje vzeti – tega gordijskega vozla ni mogoče presekati, saj gre za ekonomijo vzemi in daj, sam sem zagovornik večjega davčnega zajema. Z več davčnimi plačniki je tudi davčna masa večja. Seveda pa je treba ustvariti konkurenčno okolje, da bo nekdo hotel plačevati tu, v Sloveniji, in da mladi slovenski podjetniki ne bodo iskali ugodnejšega davčnega okolja v tujini!«
»Danes je pomembno, da živimo v čistem okolju, zato je prav, da se tem načelom prilagaja tudi davčna zakonodaja.«
»Predvsem je pomembno, da se ne uvajajo nova bremena in da je davčno in delovnopravno okolje stabilno. Stabilnost bi v prihodnjih mesecih lahko prinesla neke vrste olajšanje za slovensko gospodarstvo. Če negotovosti obstajajo, podjetja odlašajo s svojimi razvojnimi načrti.«
»Gre za prvo fazo sprememb, za prenovo davčne zakonodaje pa si bomo vzeli nekoliko več časa.«
»Za Slovenijo je ključno, da ima stabilno in predvidljivo ter do gospodarstva prijazno davčno okolje ... Treba je sprejemati odločitve, ki ne gredo v škodo gospodarstva. To ne pomeni nižanja davkov za vsako ceno, a prepogoste spremembe dohodnine in davka na dobiček ne pomenijo stabilnega, predvidljivega davčnega okolja in posledično smo manj konkurenčni.«
»Osnovni namen je zagotavljanje večje davčne enakopravnosti.«
»Osebno me je zanimalo, kakšne so davčne prednosti okolja v Bosni in Hercegovini in dotična oseba se tako predstavlja.«
»Če se pogovarjamo o razbremenitvah davčnih prejemkov, ki jih izplačujemo, je to dobrodošlo. Če je to plus-minus zadeva, nekje vzamemo, pa drugje zaflikamo, to ni reforma.«
»Tega mesta jim v zgodovini slovenske države ne more nihče vzeti.«
»Slovenski vojaki v tujini skrbite, da bi vsi lahko živeli v mirnejšem in varnem okolju.«
Kliknite povezavo za prikaz izjav v želenem obdobju